Alternatywny wypoczynek – zerwij z nudą na wyjeździe

Alternatywny wypoczynek – zerwij z nudą na wyjeździe

30 października 2018
743 Views

Jak zaplanować wypoczynek, aby nie dopadła nas nuda na wyjeździe?

Zadbaj o dobre zakwaterowanie

Kraków dysponuje szeroką bazą turystyczną, która spełnia potrzeby turystów o każdej porze roku. W centrum i jego bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się kilkadziesiąt hoteli w różnym przedziale cenowym, od Mercure Kraków Stare Miasto, po hotele dla osób o niższym budżecie Ibis Stare Miasto. Warto wybrać hotel w centrum, ponieważ większość atrakcji turystycznych skoncentrowana jest w obrębie Starego Miasta i Kazimierza, dlatego odległości można pokonać spacerując i poznając najpiękniejsze zakamarki tego miejsca.

Serce Krakowa: Droga królewska

Wizytę warto zacząć od jego serca, czyli Starego Miasta, przez który wiedzie Droga Królewska. Za początek trasy ustalić można najsłynniejszy Kościół w Polsce – Kościół Mariacki przy Rynku Głównym. To jedna z najstarszych budowli w mieście. Posiada status bazyliki mniejszej w stylu gotyckim. Skupia w swoich zakamarkach dzieła Jana Matejki, czy Wita Stwosza. Z najwyższej wieży jest odgrywany co godzinę Hejnał Mariacki.

Na Rynku Głównym warto spędzić jeszcze trochę czasu. Stanowi on największy średniowieczny plac w Europie. Znajdują się na nim Sukiennice, Kościół św. Wojciecha oraz Wieża Ratuszowa. Podziwiać tu można również wiele zabytkowych kamienic, rzeźbę Igora Mitoraja czy pomnik Adama Mickiewicza. Rzut beretem od Rynku Głównego znajduje się Brama Floriańska, która była niegdyś bramą wjazdową do Krakowa. Warto zwrócić uwagę na płaskorzeźbę z orłem piastowskim, którą zaprojektował Jan Matejko. By w pełni zrealizować szlak Drogi Królewskiej, trzeba odwiedzić Plac Matejki oraz piękny Kościół św. Floriana, gdzie niegdyś witano powracających do Krakowa królów.

Malowniczą ulicą Grodzką, mijając barokowy Kościół Św. Piotra i Pawła dotrzemy do wzgórza Wawelskiego z Katedrą i Zamkiem, gdzie czekają prawdziwe perły historii i polskiej architektury. Jeśli chcecie być blisko wszystkich tych atrakcji wybierzcie hotel u pobliżu np. Mercure Kraków Stare Miasto, który znajduje się 10 minut spacerem od Rynku. Jeśli szukacie czegoś w niższym budżecie postawcie na ibis Kraków Bronowice i czerpcie radość z bliskości wszystkich atrakcji.

Miasto kultury

Kraków od lat kojarzy się z rozrywką i nieustannie rozwija swoją bogatą ofertę kulturalną. Wszyscy kojarzą Piwnicę Pod Baranami i znanych z niej aktorów. Nie jest to jednak jedyna dostępna opcja na spędzenie czasu. Podczas pobytu w dawnej stolicy Polski warto zakupić bilety do teatru, na październikowy występ baletu rosyjskiego czy listopadowy koncert Korteza. To miasto kultury, w którym znajdziemy bogatą ofertę dostosowaną do preferencji każdego, ciekawe niszowe projekty, występy znanych i lubianych, a także unikatowe wystawy mogą zaskoczyć i zachwycić.

Rozwiąż kryminalną zagadkę

Odkrywanie nieznanych miejsc, rozwiązywanie zagadki kryminalnej słynnego Wampira z Krakowa – to propozycja na trzeci dzień pełen wrażeń. Tylko w tym mieście możesz wypróbować pierwszy na świecie quest kryminalny, prowadzący mrocznymi korytarzami umysłu słynnego, nastolatka, który w latach 60-tych ubiegłego wieku siał postrach wśród mieszkańców. Questing, jest specyficzną formą zwiedzania, która polega na przejściu nieoznakowanym szlakiem turystycznym za pomocą narracji, ukrytych wskazówek i licznych zagadek. Cały scenariusz znajdziesz na specjalnie przygotowanej mapie, która podczas wycieczki jest narratorem prezentującym zadania i zagadki. Możesz skorzystać z aplikacji mobilnej Questing lub pobrać mapę ze strony i wydrukować, by mieć ją w tradycyjnej formie. By połączyć rozrywkę intelektualną z wysiłkiem fizycznym możesz skorzystaj z hulajnóg, które swoim gościom udostępnia Novotel Kraków Centrum – przydadzą się do pokonywania dystansu między zagadkami.

źródło: https://lifestyle.newseria.pl/biuro-prasowe/podroze/alternatywny-wypoczynek,b1921560349

Leave A Comment