Ferie w zimowej scenerii? Chotowa i okolice zapraszają!

17 lutego 2023
715 Views

Chotowa to wieś położona w województwie podkarpackim znanym z malowniczych krajobrazów. Jest to wieś idealna dla turystów, ponieważ jest tu mnóstwo atrakcji nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci.

 

Co warto zwiedzić w Chotowej i okolicy

Okolica słynie z wielu bardzo atrakcyjnych miejsc, dlatego warto spędzić tam ferie zimowe z dziećmi. A gdy już przybędziecie w okolicę Chotowej, koniecznie musicie zobaczyć:

– Osadę słowiańską, która pokazuję, jak żyli nasi przodkowie. Można spróbować swoich sił w strzelaniu łukiem czy posłuchać dawnych pieśni, a nawet zobaczyć walki wojów.

– Rezerwat przyrody Bagno Przecławskie. Na tym terenie można podFziwiać jeziora bagienne i torfowiska, a także różne gatunki roślin. 

-Gdy jesteśmy fanami zamków, w Tarnowie na górze św. Marcina są ruiny Zamku Tarnowskiego. Jest to często odwiedzane miejsce przez turystów, którzy przechadzają się i podziwiają widoki. 

– Park Strzelecki, który jest popularnym miejscem w Tarnowie. Największą uwagę przyciąga pejzaż stawu i piękna roślinność wokół. 

– Wieża Widokowa na Brzance, z której można zobaczyć Pogórze Ciężkowickie, Pogórze Rożnowskie czy nawet Tatry. Aby łatwiej rozpoznać te wzniesienia, pomoże nam mapa topograficzna, która ma swoje miejsce na tarasie widokowym. 

– Dla osób lubiących adrenalinę jest coś specjalnego, a mianowicie spływ kajakowy Wisłoką. Trasa przebiega przez fantastyczne widoki zakątku Beskidu Niskiego, Pogórza Jasielskiego, Pogórza Ciężkowskiego, Pogórza Strzyżowskiego, Kotliny Sandomierskiej, Dołami Jasielsko – Sanockimi, aż do Wsi Ostrówek, gdzie uchodzi do Wisły. Jest to wspaniała opcja na spędzenie dnia, ale z racji tego, że jest to rzeka górska, warto się wcześniej przygotować kondycyjnie. Ale już raczej propozycja na wakacje. Jest bowiem pewne, że nie raz jeszcze będziecie chcieli tam wrócić.

– Muzeum Etnograficzne w Toruniu znajduję się w dworku podmiejskim, w którym może zobaczyć zbiory etnograficzne dotyczące kultury ludowej Tarnowa. W muzeum zwiedzający może się przyjrzeć przedmiotom codziennego użytku, dawnym życiu na wsi czy dowiedzieć się o zawodach wykonywanych w dawnych czasach. Plusem tego miejsca są organizowane warsztaty dla dzieci czy innych grup.

Grand Chotowa – idealne miejsce na wypoczynek

Hotel Grand spa & resort to ścisła czołówka, jeśli chodzi o miejsce do wypoczynku w pobliżu wsi Chotowa. Noclegi w tym miejscu są na najwyższym poziomie. Pokoje są gustowne i wygodne. Nie można zapomnieć o restauracji, w której serwowane są same pyszności. Oprócz pokoi można zarezerwować domki, które położone są pośród sosen, gdzie z okna można podziwiać piękno natury. W hotelu organizowane są konferencje, eventy i wesela. Można także skorzystać ze spa, w którym można się zrelaksować czy skorzystać z zabiegów zdrowotnych. Oferta także dotyczy basenów, jacuzzi, a nawet tężni solankowej, która ma wiele właściwości dla naszego ciała i organizmu. Grand Chotowa oferuje mnóstwo innych atrakcji szczególnie tych terenowych.

Resort położony jest nad zalewem chotomowskim, gdzie każdy gość może korzystać z prywatnej plaży, gdzie może się opalać i zażywać kąpieli. Do dyspozycji plażowiczów jest wypożyczalnia sprzętu wodnego-kajaków i rowerków wodnych, którymi można pływać także z dziećmi. Dla osób wolących coś bardziej szalonego warto skorzystać z tyrolki. To ponad 300 m ogromnych wrażeń, zjazd kończy się w parku linowym, który jest kolejną atrakcją. Są tu cztery trasy o różnym stopniu trudności. Dla najmniejszych gości stworzono najłatwiejszą trasę, dzięki której zaczną się uczyć i rozwijać swoje umiejętności. Dla dorosłych jest ekstremalna trasa położona na znacznej wysokości, aby dostarczyć dreszczyk emocji. Uczestniczy cały czas są pod pełną kontrolą instruktorów i w uprzęży, więc jest to całkowicie bezpieczna przyjemność. Jeżeli jesteś fanem sportów i nie boisz się wysokości, wspinaczka będzie świetnym rozwiązaniem. To rekreacja oraz dawka adrenaliny. Na końcu wspinaczki maluje się cudowny widok na okolice. Uczestnicy mogą czuć się bezpieczni, ponieważ profesjonalni instruktorzy czuwają nad swoimi podopiecznymi.

Artykuły publikowane przez redakcje serwisu Telepogoda.pl

Leave A Comment