Ile kosztuje wypad do Trogiru?

13 maja 2022
1 031 Views

Romańsko-gotyckie fasady, lazurowa woda, ponad dwutysiącletnia historia, bajkowe widoki i monumentalne zabytki – Trogir to prawdziwy raj dla turystów. To również idealne miejsce dla tych, którzy uwielbiają kameralną atmosferę i błogi wypoczynek w cieniu drzew. Jest niewielkim, ale wyjątkowym, chorwackim miasteczkiem, które stanowi prawdziwą perełkę tego kraju. Chcesz się tam wybrać? Dowiedz się, ile kosztuje wyjazd do Trogiru!

Ile trzeba zapłacić za dojazd lub lot do Trogiru?

Trogir jest oddalony od Warszawy o 1 400 km. Zatem można tam dotrzeć na dwa sposoby: drogą lądową lub samolotem. Jeśli wybierzesz auto, będziesz musiał pokonać po drodze aż trzy państwa. Podróż może trwać ok. 14 godzin i tylko pod warunkiem, że cały czas będziesz w ruchu. Jednak to nie jedyne niedogodności. Podczas jazdy trzeba liczyć się z koniecznością poniesienia opłat za:

  • paliwo – jeśli Twój samochód spala średnio 7l benzyny na 100 km to przy obecnych cenach (średnio 6,50zł/l benzyny1) zapłacisz ok. 650 zł w jedną stronę. Jednak koszt ten może wzrosnąć w zależności od ceny paliwa na stacjach w poszczególnych krajach;
  • autostrady – jedna winieta to zazwyczaj koszt kilkunastu euro, jednak przy konieczności zakupu w kilku krajach w obie strony, całkowita cena przejazdu autostradą może wzrosnąć do kilkuset euro.

Loty do Trogiru są znacznie tańsze. Kurs w dwie strony Lufthansą i 1 przesiadką może kosztować nawet mniej niż 700 zł2. Natomiast cała podróż z Polski do Chorwacji może wynieść wtedy nieco ponad 6 godzin, przy czym połowę czasu trzeba spędzić na przesiadce. Jest to zdecydowanie tańsza opcja podróżowania.

Ile kosztuje życie w Trogirze?

Chorwacja słynie z tego, że jest dość tanim krajem, zatem nie poniesiesz dużych kosztów nawet jeśli zostaniesz tam na dłużej. Ceny kształtują się dość podobnie jak w Polsce, np.:

  • chleb kosztuje ok. 8,8 HRK, czyli 5,5 PLN,
  • masło to 19,50 HRK, czyli koszt ok. 12 PLN,
  • 10 sztuk jajek to wydatek ok. 15 HRK, czyli ok. 10 PLN,
  • kawa 250 g to koszt 18 HRK, czyli ok. 11 PLN.

Zatem możesz swobodnie korzystać z oferty pobliskich sklepów i przygotowywać smaczne posiłki z lokalnych przysmaków bez martwienia się o nadszarpnięcie budżetu wakacyjnego.

Jakie dodatkowe koszty Cię czekają podczas wakacji w Trogirze?

Znalazłeś atrakcyjnie tanią wycieczkę do Trogiru? Wspaniale, ale to nie wszystko! Koniecznie zabezpiecz się przed nieprzewidzianymi wydatkami. Warto pamiętać, że koszty leczenia w Chorwacji są bardzo wysokie. W związku z tym, jeśli będziesz potrzebować nawet drobnej pomocy medycznej, możesz otrzymać sowity rachunek za opiekę. Dlatego koniecznie kup przed wyjazdem ubezpieczenie turystyczne, np. na stronie https://rankomat.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/.

Znajdziesz tam prosty formularz, który należy uzupełnić szczegółowymi informacjami. Następnie na ich podstawie system wyselekcjonuje listę polis dopasowanych do Twoich potrzeb. Spośród nich wybierz tę, która prezentuje najkorzystniejsze warunki dla Ciebie. Na koniec pozostanie Ci sfinalizować transakcję. Dzięki temu nawet jeśli skorzystasz z pomocy chorwackiego lekarza, nie poniesiesz wysokich kosztów. Przejmie je na siebie ubezpieczyciel.

Wyjazd do tak wyjątkowego miejsca, jakim jest Trogir, to niesamowita przygoda. Nie zapomnij o dobrym ubezpieczeniu, a będziesz wspominać te wakacje do końca swojego życia.

1 dane z 4.05.2022

2 dane z 4.05.2022

Leave A Comment